Kruh života a lidské vědomí – Výcvik v duchovní konstelační práci a životním poradenství

22Srp2011
28Srp2011

W. Nelles dale rozvinul rodinné konstelace a vytvořil z nich systematickou metodu práce s lidským vědomím a s jeho růstem. Tento rozvinutý způsob práce s konstelacemi v sobě zahrnuje jak teoreticko-filozofickou základnu, tak metodický postup a praktické využití.

Hotel Skalský Dvůr

Cena: 27 000,- Kč

W. Nelles dale rozvinul rodinné konstelace a vytvořil z nich systematickou metodu práce s lidským vědomím a s jeho růstem. Tento rozvinutý způsob práce s konstelacemi v sobě zahrnuje jak teoreticko-filozofickou základnu, tak metodický postup a praktické využití. Obecně se při něm přesunula pozornost od transgenerační perspektivy k metodě založené na Tady a Teď a k orientaci na budoucnost.

Ve výcviku bude tato nová práce s konstelacemi vyučována a procvičována ve třech šesti- až sedmidenních blocích. Obsah jednotlivých bloků je následující:

1. Stupně vývoje vědomí; terapie a konstelační práce s modelem vědomí W. Nellese
2. Vnitřní dospění – integrace dětství a oddělení se od rodičů
3. „Vidět to, co je“ – fenomenologická metoda, zřeknutí se vědění a nové formy konstelací

V každém z těchto bloků budou, mj. na základě přání účastníků, probírány obsahové a metodické prvky jako např. práce s traumatem; konstelace k porodu a těhotenství (perinatální konstelace); tématika matka-otec; vztah muže a ženy; nemoc, stáří a smrt a účastníci je budou moci zároveň procvičovat v menších formátech.

Základem práce je především kniha „Život nemá zpátečku. Evoluce vědomí, duchovní růst a rodinné konstelace“. Kniha „Muži, ženy a láska“ tuto knihu doplňuje a ukazuje uplatnění modelu vědomí pro vztah mezi mužem a ženou. Obě knihy vyšly v nakladatelství Ježek a jsou (“Muži, ženy…” brzy bude) k dostání u knihkupců.

Výcvik bude probíhat v němčině s tlumočením do češtiny.

Předpoklady pro účast:
Základní výcvik v rodinných konstelacích (Bhagat J.Zeilhofer, Jan Bílý, Moa Doris Grevenstete, Z. Tušková,…) nebo srovnatelná zkušenost s rodinnými konstelacemi (absolvování více seminářů).

Certifikát
Certifikát o absolvování výcviku, pro zájemce možnost vystavení potvrzení o absolvované supervizi (bude ještě upřesněno).

Další perspektivy:
Účastníci s dostatečnou znalostí němčiny se po završení výcviku mohou v Německu zúčastnit posledního ročníku výcviku Eurasys a obdržet diplom Eurasys. Bližší informace na www.eurasys.de.

Termíny:
1.blok: 22.-28.8.2011
2.blok: 23.-29.1.2012
3.blok:18.-23.6.2012

Cena:
1.a 2. blok: 9 900,- Kč
3. blok: 9 000,- Kč
Absolventi 1.ročníku bloku se mohou zůčastnit libovolného bloku a to s 25% slevou, tj. 1.a 2.blok: 7 425,- Kč, 3.blok: 6 750,- Kč
V ceně není zahrnuto ubytování ani strava.
Slevy: při přihlášení a zaplacení zálohy do 22.4. je cena 9 500,- (za 1., 2.blok) a 8 500,- (3.blok), absolventi 7 000,- a 6 200,-. Při platbě celého výcviku naráz je cena 27 000,- Kč.

Místo konání:
Hotel Skalský Dvůr na Vysočině, http://www.skalskydvur.cz. Ubytování bude zajištěno ve 2- lůžkových pokojích. Stravování: výběr z klasického nebo veget.menu. Cena za ubytování a stravu (ubytování s plnou penzí) bude 700,- Kč/os./den.

Vzhledem k tomu, že práce s konstelacemi a s vědomím vyvolává v účastnících hluboké vnitřní procesy, je organickou a podpůrnou součástí výcviku také rekreace a odpočinek v klidném a příjemném přírodním prostředí. Do výukového týdne bude začleněno jedno až dvě volné odpoledne (podle potřeb skupiny) na individuální či společnou relaxaci a zmiňovanou integraci výuky a vnitřních procesů s ní spojených. Pro milovníky sportu bývá k dispozici možnost aktivního sportovního nebo společ.vyžití – koupání, volejbal, tenis, sauna, kuželky,… klidnější povahy mohou využít možnost procházek po okolí apod.
Program jednotlivých bloků probíhá od pondělí ráno (příjezd možný už v neděli) a u prvního a druhého bloku končí v neděli obědem s odjezdem po obědě, u třetího bloku sobotní večeří, která je zároveň slavnostním zakončením a součástí programu – proběhne předání certifikátů a slavnostní oslava (grilování apod.). Odjezd u třetího bloku v neděli dopoledne.

Přihlášení: vyplňte níže přihlášku (klikněte na "Přihlásit"). POZOR! u Výcviku platí jiný systém záloh: zálohu ve výši posledního bloku (podle doby přihlášení 8 500,- Kč nebo 9 000,- Kč) zašlete na účet číslo 216845838/0300, VS: datum narození či čís.kód, který jste uvedli v přihlášce. Tato záloha ve výši posledního bloku s námi zůstává až do konce výcviku. Každý blok se platí zvlášť v plné výši na místě, při posledním bloku platíte pouze za stravu a ubytování. Pokud výcvik přerušíte, záloha je nevratná resp. v závislosti na vašich důvodech přerušení rozhodneme, zda Vám ji umožníme přesunout na další ročník výcviku.
Storno: Pokud chcete zrušit svou účast 3 měsíce před začátkem kurzu, vrátíme vám zálohu po odečtení 500 Kč admin.poplatku. Pokud chcete svou účast zrušit v době 3 – 1 měsíce před začátkem kurzu, storno poplatek je 50% zálohy. Pokud chcete zrušit svou účast v době kratší než 1 měsíc před začátkem kurzu, storno poplatek je 100% zálohy. Pokud za sebe pošlete náhradníka, může převzít vaši zálohu za admin. poplatek 500,-Kč.
V případě, že by se výcvik za jakéhokoli důvodu nekonal, je Vám garantováno vrácení zaplacených peněz v plné výši zpět.