P. PEJCHALOVÁ: Volný 5-dílný cyklus ŽENSKÉ ARCHETYPY v LIP

09Bře2024
09Lis2024

Každá z nás, bez ohledu na náš věk, máme v sobě obsažené všechny základní ženské archetypy: Pannu, Milenku, Matku, Královnu a Vědmu. Souvisejí na jednu stranu s životními obdobími, kterými během své životní cesty procházíme, tak jak rosteme a vyvíjíme se. Obdobími, která v sobě každé zahrnují určité ženské „zasvěcení“, protože přinášejí vždy něco nového, nějaký zásadní předěl a nové životní zkušenosti. A zároveň jsou to „postavy“ (kvality, archetypy), které máme v sobě obsažené vždy, po celou dobu našeho života, i když biograficky jsme třeba danou životní fází ještě neprošly. Jsou totiž spojené s naším ženským menstruačním cyklem, a tak každá žena, která již menstruuje, má v sobě obsažené všechny tyto kvality.

Od 10:00 Do 18:00

Praha, Maitrea

 

A tento vnitřní „tým archetypů“ vypadá u každé z nás trošku jinak, úplně jedinečně.

Na základě našeho osobitého životního příběhu má každá z těchto našich vnitřních žen své jedinečné kvality, jedinečné zkušenosti.

U každé z nás došlo k onomu „zasvěcení“ – zásadnímu životnímu zlomu nebo velké výzvě, krizi – v jiném období, u jiného vnitřního archetypu.

A na to se společně budeme dívat: Budeme rozplétat staré příběhy a dívat se, která z tvých vnitřních žen potřebuje být od tebe nejvíc uznaná, uviděná. Neboť tehdy dělala vše nejlépe, jak uměla.

A už jenom toto vnitřní docenění a obejmutí této části je hluboce léčivé a zcelistvující.

Naší podstatou jako žen je totiž LÁSKA. A každá jsme do lásky byla životem samotným zasvěcena jiným způsobem, v jiném období, u jiného archetypu – některý z nás skrze mateřskou lásku, některá skrze mileneckou lásku, některá dokonce paradoxně skrze zneužití nebo jiné hluboké zranění a jeho správné uchopení. 

S touto linií a tímto pohledem se budeme spojovat: že vše v životě ženy je postupné stálé otevírání se do lásky. Ať už jakýmkoli způsobem.

Chceš se podívat, jaký je ten tvůj? Ta tvoje jedinečná forma ženské lásky? Chceš ji bytostně obejmout a tím i sebe sama jako ženu? 

Nechat staré příběhy a stará zranění za sebou? A přesto součástí sebe, jako pevnou základnu sebe sama a své sebe-hodnoty, o kterou se můžeš opřít?

Naše vlastní já si od nás nepřeje, abychom se mu snažili pomáhat tím, že mu budeme stále věrné a nedovolíme si jít dál a být šťastné.

Stejně tak si to nepřejí ani naše ženské předkyně, které měly třeba jako ženy těžký osud a ženství pro ně znamenalo plno bolesti: Jejich duše a jejich odkaz si nepřejí, abychom dál trpěly s nimi a dívaly se na svět jejich očima. jejich duši naopak vysvobodí, když „uvidí“, jak jejich zkušenost necháváme s láskou a úctou k jejich osudu u nich. S porozuměním, že ony tehdy neměly na vybranou.

Náš příběh je jiný. Pojďme se otočit PO proudu života – ke slunci a všechny stíny zůstanou za námi. 

Budeme pracovat se základní strukturou konstelačního formátu LIP, kde si za jednotlivá období/archetypy vybereš zástupkyně z ostatních účastnic ve skupině.

A necháme každou promlouvat a ukázat ti, co ti nyní v tvém životě chce vyjevit, jaké má pro tebe poselství.

Uvidět jednotlivé aspekty svého Já, naslouchat jim a být s nimi v míru, je klíčem k našemu sebepřijetí, k sebe-lásce.

 

Termíny setkání

9. března 2024  10-18h    

18. května 2024  10-18h   

27. července 2024  10-18h  

21. září 2024  10-18h  

9. listopadu 2024  10-18h  

 

Místo konání

Maitrea: Týnská ulička 1064, 110 00 Staré Město

Kurzovné

Při přihlášení na celý cyklus: 9500,-Kč (= 5 x 1900,-Kč) 

Early bird cena do 15.2.2024: 8900,-Kč

Při účasti na jednotlivých setkáních: 2600,-Kč

Příspěvek zahrnuje kurzovné, pronájem prostor a drobné občerstvení.

Počet účastníků

Kapacita je max. 16 žen.

 

Přihlášky

Mailem na petrape13@volny.cz
Vaše přihláška je platná a místo rezervováno až po zaslání zálohy 3000,-Kč (přihláška na celý cyklus) nebo 1000,-Kč (přihláška na jednotlivá setkání) na č.účtu: 188187646/0300.

Doplatek je splatný v hotovosti na místě na jednotlivých setkáních.

Storno podmínky: Uhrazená záloha je nevratná. Je ale přenosná: Můžete za sebe ale poslat jinou osobu, která Vaši zálohu může v plné výši využít. Děkujeme za pochopení.